Lukostreľba: Taliani zlatí v súťaži družstiev, vo finále zdolali USA

28.07.2012 Celý región

Londýn 28. júla (TASR) - Talianski lukostrelci Michele Frangilli, Marco Galiazzo a Mauro Nespoli získali v sobotu zlaté medaily v súťaži družstiev na olympijských hrách v Londýne. Vo finále si poradili s výberom USA po výsledku 219:218. V súboji o bronz uspeli obhajcovia pekinského zlata z Kórejskej republiky, ktorí zdolali Mexiko 224:219.

V Lord's Cricket Ground sa talianska "squadra" tešila vôbec z prvej zlatej medaily v lukostreleckej súťaži. Po poslednom šípe, ktorý rozhodol o tesnej výhre, mohlo tri víťazov začať oslavovať. Hrdinom sa stal Michele Frangilli, ktorý musel trafiť desiatku a podarilo sa mu to. "Sledoval som let šípu a vedel som, že to musím dokázať, pretože to bol náš posledný. Bol som pod veľkým tlakom," povedal Frangilli.

výsledky:

finále:

Taliansko (Michele Frangilli, Marco Galiazzo, Mauro Nespoli) - USA (Jacob Wukie, Brady Ellison, Jake Kaminski) 219:218

o bronz:

Kórejská republika (Oh Jin Hyek, Im Dong Hyun, Kim Bubmin) - Mexiko (Juan Rene Serrano, Luis Eduardo Velez, Luis Alvarez) 224:219